Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe

W metodzie elektrostatycznej nanoszenie proszków polimerowych prowadzi się w polu elektrostatycznym, które zostaje wytworzone między elektrodą pistoletu a powlekanym przedmiotem. Naładowane elektrycznie cząstki są przyciągane do powlekanego elementu i osiadają na nim, przy czym część ładunku elektrycznego pozostaje na ziarnach proszku nawet po odjęciu pola elektrycznego. Powoduje to, że proszek pozostaje na elemencie, na który został naniesiony. W metodzie tej elementy podgrzewane są najczęściej po procesie napylania, ale możliwe jest również prowadzenie procesu na elementach wstępnie podgrzanych.

 

Czytaj więcej

 

Malowanie elektrostatyczne

 

Polega na nanoszeniu proszków polimerowych w polu elektrostatycznym, które zostaje wytworzone między elektrodą pistoletu a powlekanym przedmiotem. Naładowane elektrycznie cząstki są przyciągane do powlekanego elementu i osiadają na nim, przy czym część ładunku elektrycznego pozostaje na ziarnach proszku nawet po odjęciu pola elektrycznego. Powoduje to, że proszek pozostaje na elemencie, na który został naniesiony. W metodzie tej elementy podgrzewane są najczęściej po procesie napylania, ale możliwe jest również prowadzenie procesu na elementach wstępnie podgrzanych. Lakierowanie elektrostatyczne to czynność wymagająca specjalistycznego sprzętu, wiedzy oraz umiejętności. Wszystkie te warunki jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom, oferując profesjonalne powłoki proszkowe.

 

Zastosowanie powłok elektrostatycznych

 

Obecnie, lakierowanie elektrostatyczne stosuje się zarówno w przypadku malowania niewielkich detali, jak i nanoszenia powłok na przedmioty o dużych wymiarach. Decydując się na powlekanie elektrostatyczne, możesz skorzystać z bogatej gamy zalet, jakie gwarantuje ta wydajna i nowoczesna technika malarska. Kluczowe korzyści to m.in.:

 

  • szybkość i wysoka dokładność – powlekanie proszkowe pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a dzięki zastosowaniu pola elektrostatycznego, cząsteczki farby silnie przylegają do powierzchni, tworząc wytrzymałą strukturę,
  • równomierne nanoszenie farby na całej powierzchni i w obrębie każdej warstwy,
  • niskie zużycie farby – precyzyjne elektrostatyczne malowanie to również zmniejszenie zużycia materiałów oraz ograniczenie kosztów,
  • dokładne pokrywanie łuków, krawędzi oraz innych, trudno dostępnych miejsc,
  • wygodna, ergonomiczna i wydajna praca.

Powłoki proszkowe